02

Co to jest mulczowanie?

Leśne Rozdrabnianie  

Kiedy myślisz o typowych metodach oczyszczania terenu, możesz usłyszeć brzęk łańcuchów pił, wyczuć zapach palących się gałęzi lub wyobrazić sobie ciężkie gąsienice przemysłowego koparko-ładowarki rozrywającego rowy na Twoim trawniku. Mulczowanie to zrównoważona metoda, która nie tylko oczyszcza, ale również wraca do ziemi w postaci pożywienia. Spośród wszystkich metod oczyszczania terenu, leśne rozdrabnianie może poprawić bezpieczeństwo, użyteczność i jakość terenu, jednocześnie przyczyniając się do jego długoterminowej kondycji.

Leśne rozdrabnianie jest realizowane za pomocą lekkiej maszyny, z unikalną głowicą tnącą przymocowaną z przodu. Ten osprzęt pozwala maszynie pochłaniać całe drzewa, a jednocześnie przekształcać je w użyteczny mulcz. Idealne do drzew, pni, winorośli i innych splątanych zagajników podszycia, leśne rozdrabnianie jest jedyną metodą oczyszczania terenu, która nie powoduje erozji gleby – kluczowa różnica w zachowaniu Twojej nieruchomości.

Zalety Leśnego Rozdrabniania 

W okolicach stóp wzgórz, dolin i głębokich wąwozów, mieszkańcy małopolski doskonale wiedzą, jak zróżnicowany i pofałdowany może być teren. Stąd właśnie leśne rozdrabnianie jest najbezpieczniejszą, najbardziej skuteczną i odpowiedzialną formą oczyszczania terenu dla tej okolicy.

Poza zapobieganiem erozji gleby, leśne rozdrabnianie ma wiele innych korzyści, w tym:

 

– Ekonomiczniejsze – Można to osiągnąć za pomocą jednej maszyny i jednej osoby

– Bardziej Zrównoważone – Pozostawia duże korzenie nienaruszone i dostarcza składników odżywczych dla gleby

– Więcej Dozwolone – W obszarach, gdzie nie jest dozwolone spalanie, leśne rozdrabnianie jest idealnym rozwiązaniem

– Bezpieczniejsze – Brak toksycznych oparów z palenia lub niebezpiecznego cięcia

– Szanujące – Brak dewastacji czy niszczenia terenu w skali masowej jako efekt uboczny

– Dla Rozrywki – Usuwa niebezpieczny krzew, szkodniki i przeszkody, aby dzieci i dorośli mogli cieszyć się lasem

– Więcej Przestrzeni – Maksymalizuje istniejącą przestrzeń, jednocześnie poprawiając użyteczność, zdrowie i bezpieczeństwo

W większości części naszego kraju, a zwłaszcza w Małopolsce, leśne rozdrabnianie to po prostu najlepszy, najbezpieczniejszy i najbardziej zrównoważony sposób oczyszczania terenu do użytku, jednocześnie zachowując to, co uczyniło ten teren pięknym od samego początku.

Mulczowanie w Małopolsce posiada licznych innych korzyści, jest to także, jeśli nie jedna z, najbardziej przystępnych cenowo metod oczyszczania terenu. Koszt leśnego rozdrabniania na akr to zazwyczaj mniej niż wydałbyś na ekskluzywną kolację dla trzech osób. Porównując koszt oczyszczania terenu na akr do innych metod, leśne rozdrabnianie wypada najlepiej pod każdym względem.

Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach z leśnego rozdrabniania lub zapytać o swój teren, skontaktuj się z firmą ProMulczer. Jesteśmy firma, która gwarantuje zarówno odpowiedzialność, jak i zadowolenie.

Zadzwoń pod numer 501-803-568 i pozwól nam odpowiedzialnie oczyścić Twój teren, aby Ty i przyszłe pokolenia mogli cieszyć się nim równie dobrze.

W porównaniu do innych metod oczyszczania terenu, które są droższe, bardziej destrukcyjne i mniej szanujące, leśne rozdrabnianie oferuje najwięcej korzyści przy najmniejszych wadach. Oczyść swój teren do użytku, poprawiając jednocześnie jego ogólną kondycję, i to za ułamek kosztu, dzięki leśnemu rozdrabnianiu oferowanemu przez firmę ProMulczer. Aby dowiedzieć się, co możemy zrobić dla Twojej nieruchomości, skontaktuj się z nami lub zadzwoń pod numer 501-803-568 jeszcze dziś.

Skontaktuj się z nami!

Mogilany ul Rynek 4

501-803-568

promulczer@gmail.com

Znajdź nas!